HepsiKod.com Yayında

23 Eylül 2015 artık bizim için önemli bir tarih. Çünkü uzun zamandır planladığımız fakat yaşadığımız iş yoğunluğu sebebiyle bir türlü üstesinden gelemediğimiz bir düşüncedir bu site. Belki çok önce bir şeyler hazırlayıp, hazır bir site ile yayına başlayabilirdik fakat buda kolaycılık olurdu ve yapmak istediklerimizi olduğu gibi yansıtamayabilirdik.

HepsiKod.com ile yapmak istediğimiz aslında çok fazla. Hedefe ulaştık diye ortaya koyabileceğimiz bir nokta söz konusu değil. Bu durum dezavantaj gibi görünebilir fakat bizim düşündüklerimiz için değil...

Bu site ile amacımız her şeyden önce bilişsel hafızamızın bir haritasını çıkarmak. Her geçen gün öğrendiklerimizi bu site üzerinde toplamak. Yaptığımız projeler, öğrenme amaçlı araştırmalar, ilgi duyduğumuz uygulamalar ve yazılımlar. Bitirmek üzere aldığımız ödevler, sunular vb... Her şey olabilir. Çalışarak, emek vererek öğrendiğimiz bilgilerin bu sitede yer almasını sağlamak her şeyden önce bu projede yer alan HepsiKod.com ekibinin faydasına olacaktır. Bununla birlikte ilgi duyup öğrenme zahmetinde bulunduğumuz şeylere ilgi duyan, belkide gelecekte ekibimizin parçası olacak olan takipçilerimiz öğrenme sürecini bu site sayesinde çok daha kolay gerçekleştirebilecek.

Bilişim dünyasında yazılıma ağırlık verecek olmamız bu dünyada yer alan diğer alanlara yer vermeyeceğimizi göstermez. Zaten yazılım üretmek için kodlama bilgisi dışında bilişim teknolojilerinin kapsadığı alanlarda entellektüel bilgi gereklidir. Bu sebeple bilişim çatısı altında her alanda bilgi paylaşımına olanak sağlamak istiyoruz. Bunu başarmanın tek yolu ise geniş bir katılımcı kitlesine ulaşmak.

Bir projeye başlamak çok önemli olabilir. Yalnız projeyi devam ettirmek dahada önemlidir. Özellikle günümüzde, her şeyin çok çabuk tüketildiği bir dönemde bir projeye sadık kalmak ve onun gelişimine zaman harcamak çokta kolay değil gerçekten. Umarım başlattığımız bu projeyi ileriye taşıyacak insanlarla karşılaşır ve en güzele hep birlikte ulaşırız.

Paylaş:

İlgili Yazılar: